Jak właściwie kupić stół stacjonarny do rehabilitacji, aby spełniał moje oczekiwania.

Stół stacjonarny do masażu to najważniejsze wyposażenie w działalności fizjoterapeutów. Używane są głównie w momencie fizjoterapii po kontuzjach. Możemy na nich przeprowadzić masaże terapeutyczne z obszaru terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak wybrać taki, który będzie niezmiernie nam odpowiadał i który będzie dostosowany do sposobu wykonywanych terapii. Warto zatem poznać atuty i wady, które posiada stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym początku powinno się określić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie tylko w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się z nim dojeżdżać do odbiorców.
Musimy tutaj wyselekcjonować dwie podstawowe kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na pewno cięższy, posiada szereg funkcji. Jednak jest on o znacznie bardziej komfortowy dla chorego i fizjoterapeuty. Jeśli pracujesz wyłącznie w gabinecie będzie to najznakomitszy wybór.
  • mobilny stół do masażu – jest na pewno lżejszy, mniej komfortowy dla pacjenta. Ma na wyposażeniu kółka, dzięki którym łatwo możesz go przesuwać i jest trochę mniej stabilny. Stoły przenośne, doskonale sprawdzają się w wypadku lekarzy, którzy wykonują terapie w domu.

Stół stacjonarny do masażu winien posiadać też możliwość regulacji wysokości. Jest to nadzwyczaj istotne w wypadku fizjoterapeuty, który musi posiadać odpowiednio ustawioną wysokość do pracy z chorym. Działa to na doskonalszą jakość pracy, lecz też na efektywniejszą pracę z chorym.
Możemy tutaj wyszczególnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najzwyklejszy model stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości rozgrywa się za pomocą specjalistycznej korby, jaka zwykle położona jest z tyłu urządzenia. W momencie pracy bardzo trudno jest zmienić wysokość i ułożenie pacjenta. Więc jest on mało polecany do nowych gabinetów lekarskich.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Ma on specjalne hydrauliczne siłowniki i po ich naciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego typy stołu jest w pewnym określeniu „ ugodą” dla chorego i rehabilitanta.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one zazwyczaj kupowane przez kliniki i nowe gabinety. Cieszą się ogromnym zaciekawieniem. Za pomocą pilota umożliwia na lekką i błyskawiczną regulację wysokości stołu.

Możemy ją też łatwo obniżać w ciągu pracy z klientem bez najmniejszego kłopotu. To który stół stacjonarny do masażu zamówimy uzależnione jest też od ceny, którą dysponujemy. Wiele z nich możemy zakupić w zwykłej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak również obiciem. Materiały wykorzystane w bazowej wersji są mniej trwałe i ich gama kolorystyczna jest o wiele mniejsza. Jak potrafimy zauważyć wybór jest rzeczywiście ogromny. Najkorzystniej jeżeli wybierzemy taki, który spełni nasze wymagania. Praca dla nas i pacjenta będzie przyjemna.