Jak wyselekcjonować stół do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była wyjątkowo dobra?

Każdy kto zamierza prowadzić swój gabinet fizjoterapeutyczny winien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim działać przez mnóstwo lat i jest on niezbędnym wyposażeniem, stosowanym każdego dnia. Aby nabyć właściwe stoły do masażu, muszą mieć one odpowiednią budowę i parametry odpowiadające zarówno rehabilitantom jak również pacjentom. Każdy spośród nich ma wady jak i plusy dlatego jego nabycie winno być przemyślany. Im większe umiejętności masażysty, tym stół do masażu będzie musiał spełnić określone warunki. Na początku winniśmy określić, gdzie będziemy działać. Jeśli tylko w naszym gabinecie, to należy kupić stół do masażu stacjonarny. Ciężar stołu w tym przypadku nie jest dość ważna. Powinno się tutaj zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w gabinecie działa więcej niż jeden rehabilitant. Stoły do masażu mobilne muszą cechować się przede wszystkim małą wagą. Twoi pacjenci nie zawsze będą mieszkać w domu jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Dlatego jego ciężar jest tu niezwykle istotna. Istotne jest abyś mógł również złożyć stoły do masażu, włożyć w wygodną torbę i prosto przewieźć do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na układ. Stoły ciężkie będą bardziej bezpieczne i komfortowe, jednak będzie nam je trudno przewieźć. Więc kupując odpowiedni model mobilny winniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu drewniane czy aluminiowe?
Aluminium jest o jakiś 10% lżejsze, dlatego takie stoły będą świetnie sprawdzały się w terenie. Są one również wytrzymałe na rożnego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego rehabilitacja możemy zostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu wykonane z drewna najczęściej możemy spotkać w SPA. Posiadają piękny, ponadczasowy wygląda, który świetnie dopasuje się w pomieszczenie nowoczesne, ale również i klasyczne. Ich jedynym minusem jest dosyć duża waga. Dlatego przenoszenie go z gabinetu do innego pomieszczenia może spowodować trudność.

Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na początku należy wspomnieć, że możemy wyróżnić trzy podstawowe regulacje. Ręczna, jaka jest najmniej wygodna, jednak stoły są dużo tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, który znajduje się albo za zagłówkiem, albo jest w formie przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja za pomocą pilota. Jest ona najbardziej komfortowa, jednak również droga. Dzięki niej możesz śmiało regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Dużą korzyścią jest także możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z istotniejszych kwestii. Pamiętajmy o jednej myśli im dłuży stół do masażu tym lepiej. Zwykle mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość powinna być także wygodna dla użytkownika, aby dobrze na nim leżał oraz w czasie terapii nie przechylał się na boki. Stoły do masażu są w kilkunastu konfiguracjach. Jest ich na rynku sporo. Dlatego nasz wybór winien być skrupulatnie przemyślany.