Urządzenia do fizykoterapii jak pozyskać najprzydatniejsze do naszego gabinetu w wyjątkowych cenach?

Na samym wstępie powinno się wyjaśnić czym jest fizykoterapii. Jest to sposób rehabilitacji medycznej, która używa działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była korzystna powinno się mieć specjalne urządzenia do fizykoterapii, https://med-store.pl/fizykoterapia/40 które wspomogą leczenie kontuzji albo innych urazów. Aparaty do fizykoterapii pomogą nam nie tylko zmniejszyć ból, lecz dodatkowo w błyskawiczny sposób przywrócić sprawność fizyczną. Zabiegi ze względu na typ zastosowanego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy podzielić na:

  • Aparaty do fizykoterapii stosujące wiązki lasera. Wykorzystywane są zwykle, by zmniejszyć dolegliwości bólowe po zerwaniach ścięgna czy zwichnięciach. Naświetlanie laserem bardzo pozytywnie działa na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub leczenia nerwobóli. Laser kierowany jest wprost na bolesne miejsce. Klient dostaje do ochrony wzroku dedykowane okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii takie jak pole magnetyczne. Wykorzystywane tutaj pole magnetyczne jest niskiej częstotliwości. Czas zabiegu to około 30 minut. Stosowany jest przeważnie w terapii po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Działa dobrze na nasz system odpornościowy także działa na złagodzenie dyskomfortu. Chory kładzie się na leżance, nad którą przeprowadzany jest specjalny talerz w kształtach kołowych czy płytek. W czasie zabiegu pacjent nic nie odczuwa.
  • Sprzęt do fizykoterapii który jest także wykorzystywany przez zastosowanie prądu galwanicznego. W czasie zabiegu diody stawiane są na bolących miejscach u pacjenta. Muszą one być ułożone na mokrym podłożu, by zwiększyć przechodzenie prądu. Używany prąd to blisko 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Wykorzystywana jest przeważnie do łagodzenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Pomaga ona również na obniżenie stanów zapalnych w układzie. Czas zabiegu to jakiś 15 minut, w czasie którego klient odczuwa delikatne mrowienie. Po samym zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, który w ciągu kilkunastu godzin znika.
  • Aparaty do fizykoterapii, które używają ultradźwięki. To specyficzna głowica, którą kładzie się do ciała chorego. Ultradźwięki są aplikowana na skórze za pomocą specjalistycznej głowicy, która funkcjonuje z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem często nazywane krioterapią. Temperatura stosowana w ciągu tego zabiegu to nawet -176 stopni Celsjusza. Wykorzystywane może być zimne powietrze lub azot. Tego typu sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zniwelować odczucia bólowe i zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane zwykle Sollux. Wykorzystuje on lampę z światłem podczerwonym, która naświetla wyznaczone miejsca na naszej skórze. Czas trwania zabiegu to około 15 minut. Tego rodzaju urządzenia do fizykoterapii doskonale sprawdzają się przy problemach dermatologicznych, naświetlaniu zatok przynosowych również w ciągu leczenia swoistego typu złamań.

Jak uważamy sprzęt do fizykoterapii pełni wyjątkową rolę w znakomitym i błyskawicznym działaniu. Dlatego urządzając swój gabinet powinniśmy kupić aparaty do fizykoterapii dobrej jakości, który nam i pacjentom będą służyły przez lata.