Opony Pirelli

Od ponad 140 lat Pirelli przekracza granice technologii, stylu i zrównoważonego rozwoju, wyznaczając trendy na całym świecie. Przypisuje się jej stworzenie pierwszych na świecie niskoprofilowych opon radialnych o wysokich osiągach, a Pirelli stała się uznanym dostawcą oryginalnego wyposażenia dla wielu czołowych europejskich samochodów.

Pirelli dla najwyższych osiągów

Pirelli ściśle współpracuje z najbardziej prestiżowymi producentami samochodów, w tym Bentley, Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren, Pagani, Porsche i innymi, aby opracować idealne opony dla ich pojazdów o najwyższych osiągach. Dzięki intensywnym testom oraz dedykowanym technologiom, procesom i materiałom, Pirelli jest w stanie dostosować każdy model opony do konkretnego zastosowania.

Dostosowane do potrzeb

Poprzez zróżnicowanie mieszanek bieżnika, wzorów i głębokości, materiałów karkasu i pakietu opasania, sztywności i liczby warstw, wewnętrznej asymetrii i wielu innych zmiennych, Pirelli może dostroić swoje opony do wymagań pojazdu, niezależnie od tego, czy są to najwyższe osiągi na torze, czy najwyższy luksus, trakcja w terenie i w zimie, czy też niski opór toczenia i długa żywotność.

Opony Pirelli dla samochodów zabytkowych i klasycznych

Pirelli Collezione to nie tylko nowoczesne supersamochody, ale także opony do samochodów klasycznych i zabytkowych. Łącząc nowoczesną technologię z klasyczną duszą, opony Collezione charakteryzują się stylistyką i wzornictwem w stylu vintage oraz wykorzystują zaawansowane mieszanki dla zwiększenia przyczepności i osiągów na mokrej nawierzchni. W konstrukcji wewnętrznej zastosowano najnowsze, wysokowydajne materiały i procesy konstrukcyjne, natomiast parametry odpowiadają tym, które zostały pierwotnie ustalone przez projektantów pojazdu, zachowując klasyczny charakter i uzupełniając ustawienia zawieszenia oraz dynamikę jazdy zabytkowych samochodów.

Gwarancja jakości opon Pirelli

Wszystkie opony Pirelli objęte są ograniczoną gwarancją producenta, a wybrane modele zapewniają dodatkowe poczucie bezpieczeństwa w ramach Planu Confidence Plus, z ograniczoną gwarancją zużycia bieżnika i 30-dniową ofertą próbną.

Opony Pirelli do samochodów wyścigowych

W 2011 roku Pirelli powróciło do szczytowych osiągnięć sportów motorowych, podpisując kontrakt na dostawę opon wyścigowych P Zero (suchych) i Cinturato (średnich/mokrych) dla wszystkich zespołów Formuły 1. Dzięki kontraktowi przedłużonemu do 2019 roku, Pirelli będzie nadal promować swoje innowacje przemysłowe i technologiczne poprzez Formułę 1.

Pirelli & Co. została założona w 1872 roku we Włoszech. Nazwa firmy pochodzi od jej założyciela, Giovanniego Battisty Pirelli, który miał pasję do gumy, powołanie do biznesu i międzynarodową wizję.

Opony Pirelli do motocykli

Oprócz opon do samochodów osobowych, crossoverów, pojazdów sportowo-użytkowych i lekkich ciężarówek dostępnych w Tire Rack, Pirelli produkuje również gamę opon do motocykli.

Copyright 2023

Wszelkie prawa zastrzeżone